MASS projekt toob Euroopa kogemuse Eesti õpetajateni

Kuidas rakendada digivahendeid loodusteaduste õppimisel? Kuidas rakendada uurimusliku õppe meetodeid juba varasemates kooliastmetes? Kuidas õpetada loodusaineid neile, kellel koolis hästi ei lähe?

Tšehhi, Küprose, Saksamaa, Kreeka, Läti, Hollandi, Poola ja Eesti loodusteaduslikku haridust edendavate organisatsioonide koostöös algatatud projekt MASS (ehk Motivate and Attract Students to Science) proovib neile küsimustele vastata.

Projekti raames loodud materjalid leiab veebilehelt http://www.mass4education.eu/ ja seda ka eesti keeles. Viidatud veebilehelt võib leida:

  • Hulga parimaid praktikaid üle Euroopa. Kusjuures ei ole nii, et digiajastu on jõudnud vaid Eestisse, väga vahvaid algatusi ja projekte on käivitatud ka mujal Euroopas. Kasulik tutvuda!
  • Õppematerjalid ja juhendid kõigis kolmes valdkonnas.

Selge see, et igasugust materjali võib leida ka internetis ringi kolades. Aga peaaegu alati on läbi toimetatud materjalid oluliselt kasulikumad, kui lihtne googeldamine – toimetamine annab kvaliteedigarantii ja eelvaliku. Nii et väga soovitame tutvuda.

Eestis on projekti partneriks Eesti Füüsika Selts, projekti koordineerib Kaido Reivelt (kaido@fyysika.ee).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga